Windows 7 - Cum sa faci laptopul/pcul ca nou FARA COMPLICATII [ FARA CD FLOOPY NU MAI STIU EU CE CHESTII ] !

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

avatar

DSSoftW7
Vizitator

DSSoftW7

avatar
Vizitator
cheers Salutare tuturor ! M-am gandit s-a fac acest tutorial pentru cei care nu vor sa se complice cu reformatari ! [ ATENTIE !!!: NU NECESITA FLOOPY CD/DVD ] ! Tutorialul este in ideea cum sa faceti calculatorul/laptopul ca nou fara reformatare ! Deci in primul rand va trebuie un user nou la calculator. Vom intra in Start --> Control panel --> User Accounts and Family Safety --> Add or remove user accounts --> [ in partea de jos ] Create new account. Acolo va selectati un nume de exemplu la mine DenisMachine pentru ca ma cheama denis in fine voi va puteti pune ce nume vreti , selectati Administrator si dati create account.Dupa dati un restart la pc / laptop si selectati numele userului care l-ati pus. Cand intrati va dura 30 min sa se configureze dekstopul si astea. Cand ati intrat stergeti aproape tot ce aveti in afara de fisierele de sistem. Adica eu am avut 23 de metine si nu mai mergea pc deloc. Am dat delete la mai mult de jumate din C: ! Very Happy Si dupa le-am dezinstalat din remove / change programs din control panel si le-am sters din Recycle byn ! Uite acuma am un laptop ca si nou este super tare baftaaa :X Chiar azi [ 08.Aprilie.2012 l-am facut ] Very Happy Si tot azi am postat comentariul. Sper ca v-a fost de folos Mad:x Mad <3 Baftaaaa Very Happy lol! lol! lol! lol!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum